Алкометри. Корисні та необхідні.

Відповідно до вимог ПОЛОЖЕННЯ про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого спільним  Наказом Міністерства  охорони здоров’я України та  Міністерства внутрішніх справ України № 65/80 від 31.01.2013, щозмінному передрейсовому та післярейсовому медичним оглядам підлягають водії транспортних засобів підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності, фізичних осіб-підприємців, що здійснюють перевезення пасажирів та вантажів. Щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв транспортних засобів перевізника безпосередньо перед їх виїздом у рейс. Проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв здійснюється у відведеному спеціальному приміщенні. Приміщення повинно бути оснащене відповідно до Табеля оснащення постійного спеціального приміщення для проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів, наведеного у додатку 2 до Положення.

Підставами для визнання водія непридатним до безпечного керування транспортним засобом, за результатами огляду, є такі відхилення в стані здоров’я:

підвищення або зниження артеріального тиску, частоти скорочень серця або значні відхилення від індивідуальної норми кожного водія;

перебування водія у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

Попередня діагностика алкогольного сп’яніння визначається за допомогою алкометра. Алкометр - це професійний прилад для швидкого визначення концентрації алкоголю в крові людини шляхом аналізу видихуваного їм повітря. Зазвичай результат виводиться на екран в проміле - одиниці, що позначає одну тисячну частку. Згідно Інструкціі  про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції за № 1413/27858 від 11 листопада 2015 р. показник виміру не може бути більше 0,2 проміле алкоголю в крові.

Кожен алкометр обов’язково повинен мати метрологічну атестацію. Метрологічна атестація - це визнання показників алкотестера дійсними на державному рівні УкрЦСМ (Український Центр стандартизації метрології та сертифікації). Алкометри з метрологічною атестацією можна на законних підставах використовувати при випуску водіїв у рейс, а також при контролі персоналу на підприємствах.

Придбати сертифіковані алкометри з метрологічною атестацією можна в ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» за адресою:

01021, м. Київ вул. Червоноармійська, 55 Г, оф. 100

Тел. (044) 466 01 90, (096) 466 01 90

Фото: https://alkofor.ua/