КОД 95 для водіїв: як підтвердити кваліфікацію та отримати свідоцтво

Інструктори ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» спільно з навчальним центром ТОВ «Український центр безпеки» проводять навчання з підтвердження професійної компетентності водія, які здійснюють вантажні та пасажирські перевезення.

Наразі свідоцтво про підтвердження професійної компетентності та карта водія є обов’язковими документами для водіїв, який здійснюю вантажні та/або пасажирські перевезення в межах України та країнах Європейського Союзу. Наявність сертифіката є обов’язковою вимогою згідно з Директивою Європейського Парламенту та Ради Європейського Союзу 2018/645 від 18 квітня 2018 року, що змінює директиву 2003/59/ЄС від 15 липня 2003 р.

Водії автотранспортних підприємств можуть зареєструватися на навчальні курси таотримати відповідне Свідоцтво про підтвердження професійної компетентності (СППК) та кваліфікаційну картку водія терміном на 5 років.  

Навчальний центр ТОВ «Український центр безпеки» має відповідну матеріальну базу та сучасну програму навчання.

Зокрема, інструктори ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» проводять практичнітренінги з домедичної допомоги для водіїв в рамках навчальної програми.

Нагадаємо, відповідно до підпункту 3 пункту 10 «Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з перевезенням пасажирів, небезпечних вантажів та небезпечних відходів автомобільним транспортом, міжнародних перевезень пасажирів та вантажів автомобільним транспортом», затверджений постановою Кабміну від 2.12.2015 № 1001, водіїв, що займаються перевезеннями пасажирів та вантажів, мають періодично проходити навчанням та володіти методами надання домедичної  допомоги  потерпілим  внаслідок  ДТП. Особливо актуальність домедичної підготовки зросла у період воєнного стану, коли на екстрену медицину є чимале навантаження, а доїзд до місця ДТП може ускладнюватися різними факторами.

Покрокова інструкція дій  для проходження навчання та отримання коду 95.