Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв ознак сп’яніння

gerb
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
09.09.2009 N 400/666
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
6 жовтня 2009 р.
за N 931/16947
Про затвердження Інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного
чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу
та швидкість реакції

Відповідно до Кодексу України про адміністративні правопорушення ( 80731-10, 80732-10 ), Законів України "Про міліцію" , "Про дорожній рух" та "Про заходи протидії незаконному обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів та зловживанню ними" , постанови Кабінету Міністрів України від 17.12.2008 N 1103 "Про затвердження Порядку направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду"

Н А К А З У Є М О:

1. Затвердити Інструкцію про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - Інструкція), що додається.

2. Структурним підрозділам та Українському медичному та моніторинговому центру з алкоголю та наркотиків Міністерства охорони здоров'я України:

2.1. Департаменту кадрової політики, освіти і науки забезпечити розроблення відповідних програм та проведення підготовки та перепідготовки медичних працівників, що залучаються до проведення оглядів з метою виявлення ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції (далі - стан сп'яніння).

2.2. Організаційно-методологічне забезпечення в питаннях проведення оглядів з метою виявлення стану сп'яніння покласти на Український медичний та моніторинговий центр з алкоголю та наркотиків Міністерства охорони здоров'я України.

3. Міністрові охорони здоров'я Автономної Республіки Крим, начальникам управлінь охорони здоров'я обласних державних адміністрацій, Головного управління охорони здоров'я Київської та Управління охорони здоров'я Севастопольської міських державних адміністрацій:

3.1. Ужити заходів для розширення мережі закладів охорони здоров'я, яким надається право проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

3.2. Забезпечити організацію та контроль за проведенням медичними працівниками оглядів осіб, що керують транспортними засобами, з метою виявлення стану сп'яніння відповідно до вимог цієї Інструкції.

4. Начальникам головних управлінь, управлінь МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі забезпечити вивчення цієї Інструкції особовим складом органів внутрішніх справ, який оформляє матеріали про адміністративні правопорушення, учинені особами, що керують транспортними засобами, стосовно яких є достатньо підстав вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції.

5. Департаменту Державтоінспекції МВС (Коломієць С.Г.) у п'ятиденний термін після підписання наказу забезпечити його подання на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

7. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника Міністра внутрішніх справ Савченка О.І. та заступника Міністра охорони здоров'я Юрченка В.Д.

Міністр внутрішніх справ України Ю.В.Луценко
В.о. Міністра охорони здоров'я України О.М.Біловол