У рамках 8-го Глобального тижня безпеки дорожнього руху відбувся тренінг з культури керування транспортом та домедичної допомоги постраждалим для водіїв АТ «ДТЕК МЕРЕЖІ», організований Київською міжрегіональною філією ДП "Український науково-дослідний інститут медицини транспорту" МОЗ.
У ньому взяли участь більше ста водіїв підприємства, як офлайн, так і онлайн. Тетяна Свірська, начальник відділу з контролю транспорту ДТЕК МЕРЕЖІ звернула їхню увагу на випадки ДТП, які трапились на підприємстві та наголосила на важливості дотримання правил безпеки.

Водії ДТЕК мали можливість прослухати три теми тренінгу: «Безпека на дорозі – відповідальність кожного» – від представників Національної поліції України, «Правові основи обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» – від представника Моторного транспортного страхового бюро України (МТСБУ) та лекцію – практикум з надання домедичної допомоги від інструкторів Українського науково-дослідного інституту медицини транспорту МОЗ.
Єгор Серб старший інспектор відділу зв’язків з громадськістю Департаменту патрульної поліції та Володимир Лисак, старший інспектор з особливих доручень відділу звʼязків з громадськістю Управління патрульної поліції у місті Києві детально проаналізували ситуацію з аварійністю в Україні на комерційному транспорті, звернувши особливу увагу на причини ДТП – перевищення швидкості, маневрування та порушення правил проїзду перехресть, керування у нетверезому стані.

Про нові правила автострахування, згідно з Законом України «Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів», що набув чинності з січня 2025 року, розповів Роман Роменський, начальник юридичного управління МТСБУ. Він акцентував увагу, зокрема, на тому, наскільки новий закон захищає інтереси як страхувальників, так і потерпілих осіб, та які практичні аспекти «автоцивілки» варто знати водіям.

Інна Оліфіренко, інструктор-викладач, директор ДП «Український медичний центр безпеки дорожнього руху та інформаційних технологій» коротко зупинившись на організаційних аспектах навчання методам надання домедичної допомоги, більшу частину часу присвятила практикуму зі здобуття навичок домедичної допомоги.

Відзначимо велику зацікавленість учасників тренінгу: байдужих до жодної з тем не було. Це був професійний діалог: водії мали чимало практичних запитань до організаторів тренінгу, до представників поліції та МТСБУ, також вони активно долучилися до відпрацювання навичок з домедичної допомоги.




